Homes in Metropolis

54 homes · 1 filter applied
Price range
No min No max
$0$500k$1M$1.5M$2M+
Bedrooms
Bathrooms
Home type
Active
▼ $16,900
$153,000
3 bd · 3 ba · 1,602 sqft
309 W 11th St Street
Metropolis, IL
Active
$239,900
2 bd · 1 ba · 1,173 sqft
7059 Midway Road
Metropolis, IL
Pending
$239,900
4 bd · 2 ba · 1,800 sqft
5012 Rosebud Road
Metropolis, IL
Pending
$69,900
2 bd · 1 ba · 1,147 sqft
1120 Girard Street
Metropolis, IL
Active
$349,900
2 bd · 3 ba · 3,600 sqft
5996 S US 45 Highway
Metropolis, IL
Active
▼ $8,500
$190,500
3 bd · 3 ba · 1,912 sqft
2 Hickory Lane
Metropolis, IL
Active
▼ $10,000
$189,900
3 bd · 2 ba · 2,258 sqft
1603 Catherine Street
Metropolis, IL
Active
$129,900
4 bd · 2 ba · 1,152 sqft
517 W 4th Street
Metropolis, IL
Active
▼ $30,000
$139,900
3 bd · 2 ba · 1,300 sqft
314 W 12TH Street
Metropolis, IL
Pending
$124,900
2 bd · 2 ba · 1,440 sqft
1604 North Avenue
Metropolis, IL
Active
$134,900
3 bd · 2 ba · 1,332 sqft
908 E 7th Street
Metropolis, IL
Active
▼ $10,900
$239,000
3 bd · 1 ba · 1,712 sqft
2863 Parker Drive
Metropolis, IL
Active
▼ $30,000
$219,900
3 bd · 2 ba · 1,896 sqft
6062 S Us 45 Road
Metropolis, IL
Active
$62,900
2 bd · 1 ba · 896 sqft
204 W 18th Street
Metropolis, IL
Active
$20,000
3 bd · 1 ba · 1,197 sqft
1018 Girard Street
Metropolis, IL
Active
$81,900
2 bd · 1 ba · 768 sqft
1202 Ferry Street
Metropolis, IL
Active
▼ $150,000
$649,000
4 bd · 5 ba · 5,313 sqft
5 Woodhaven Estates
Metropolis, IL
Active
$79,900
2 bd · 1 ba · 964 sqft
505 E 7th Street
Metropolis, IL
Active
▼ $50,000
$199,900
3 bd · 2 ba · 1,764 sqft
6 Carriage Lane
Metropolis, IL
Active Under Contract
▼ $10,000
$69,900
3 bd · 2 ba · 1,125 sqft
307 E 8th Street
Metropolis, IL
Active
▼ $5,000
$64,900
3 bd · 2 ba · 1,288 sqft
1213 Baynes Street
Metropolis, IL
Active
$159,900
2 bd · 1 ba · 1,044 sqft
67 Adkins Street
Metropolis, IL
Active
▼ $5,000
$169,900
3 bd · 2 ba · 1,284 sqft
1112 Ophia Street
Metropolis, IL
Active
▼ $15,000
$149,900
3 bd · 2 ba · 1,100 sqft
319 LINDSEY Street
Metropolis, IL